ظریف در دیدار گریفیتس: جنگ، راه‌حل بحران یمن نیست

نماینده ویژه گوترش در امور یمن با ظریف دیدار کرد


وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در دیدار نماینده ویژه دبیرکل سازمان ملل در امور یمن با بیان این‌که جنگ، راه‌حل بحران یمن نیست، بر ضرورت رفع محاصره از مردم این کشور و تسهیل ارائه کمک‌های انسانی به مردم یمن تأکید کرد.


به گزارش جهان امروز، «مارتین گریفیتس» نماینده ویژه دبیرکل سازمان ملل متحد در امور یمن که به تهران سفر کرده، بعدازظهر امروز (سه‌شنبه) با محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران دیدار و در خصوص ابعاد مختلف بحران یمن و راه‌های دستیابی به صلح و ثبات در این کشور به گفت‌وگو و تبادل نظر پرداخت.

وزیر امور خارجه کشورمان در این دیدار ضمن تشریح دیدگاه جمهوری اسلامی ایران در زمینه پایان یافتن بحران یمن، به تحولات پس از آغاز بحران در این کشور اشاره و بر ضرورت رفع محاصره از مردم این کشور و تسهیل ارائه کمک‌های انسانی به مردم یمن تأکید کرد.

ظریف با تشریح دیدگاه اصولی جمهوری اسلامی ایران مبنی بر اینکه جنگ راه‌حل بحران یمن نیست، تاکید کرد: تنها از طریق گفت‌وگوهای سیاسی و روش‌های مسالمت آمیز می‌توان به وضعیت اسفبار کنونی یمن که با گذشت ۶ سال مردم این کشور را در معرض فاجعه انسانی قرار داده است، پایان داد.

* ظریف در جریان نتایج مذاکرات گریفیتس با طرف‌های ذیربط در خصوص بحران یمن قرار گرفت

مارتین گریفیتس نماینده ویژه دبیرکل سازمان ملل متحد نیز در این دیدار وزیر امور خارجه کشورمان را در جریان نتایج مذاکرات خود با طرف‌های ذیربط در خصوص بحران یمن قرار داد.

نماینده ویژه دبیرکل سازمان ملل متحد در امور یمن ۲۰ بهمن ۱۳۹۹ که به منظور رایزنی پیرامون ابعاد مختلف بحران یمن به جمهوری اسلامی ایران سفر کرده بود با ظریف دیدار و گفت‌وگو کرد.

رئیس دستگاه دیپلماسی جمهوری اسلامی ایران چندی پیش در سفر به عمان با محمد عبدالسلام مذاکره کننده ارشد دولت نجات ملی یمن دیدار و گفت‌وگو کرده بود.

فرستاده ویژه سازمان ملل در امور یمن چندی پیش به یمن سفر کرد. او ۱۱ خرداد ماه در فرودگاه صنعاء  طی اظهاراتی از ناکامی تلاش‌های خود برای دستیابی به آتش‌بس در این کشور ابراز ناامیدی کرد. (بیشتر بخوانید)


مقاله قبلیاز دسترس خارج شدن برخی رسانه‌های جریان اصلی در سراسر جهان
مقاله بعدیروسیه درباره مداخله نابجای غرب در قره باغ هشدار داد

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید