ترودو: حمله به خانواده مسلمان کانادایی، تروریستی بود

ترودو: حمله به خانواده مسلمان کانادایی، تروریستی بود


«جاستین ترودو» نخست‌وزیر کانادا دو روز بعد از حمله وحشیانه به یک خانواده مسلمان در شهر لندن در استان انتاریوی این کشور اعلام کرد که این حمله تروریستی بود.


به گزارش جهان امروز، نخست‌وزیر کانادا در مجلس عوام این کشور درباره حمله جوان ۲۰ ساله سفیدپوست به پنج عضو یک خانواده مسلمان و کشتن چهار تن از آنها واکنش نشان داد.

به گزارش رویترز، «جاستین ترودو» نخست‌وزیر کانادا درباره کشته شدن چهار عضو از پنج عضو یک خانواده مسلمان در حمله عصر یکشنبه یک مرد سفیدپوست با استفاده از کامیون گفت: «این یک حمله تروریستی بود و انگیزه آن نفرت بود».

پیشتر رسانه‌های کانادایی گزارش داده بودند، این خانواده هنگام عبور از خیابانی در شهر «لندن» واقع در استان انتاریو هدف حمله قرار گرفتند. ضارب با کامیون به این خانواده حمله کرد، چهار نفر از آنها را کشته و از محل حادثه متواری شد.

در این حمله تروریستی، بانوی ۷۴ ساله، مرد ۴۶ ساله، خانم ۴۴ ساله و یک دختر نوجوان ۱۵ ساله کشته شدند و یک کودک ۹ ساله هم به دلیل جراحات جدی در بیمارستان بستری است.

مقام‌های پلیس کانادا هنوز نام قربانیان این حمله تروریستی را اعلام نکردند اما برخی رسانه‌ها تصویری از اعضای این خانواده مسلمان منتشر کردند.


«سخنرانی جاستین ترودو» نخست‌وزیر کانادا در مجلس عوام این کشور

 

رئیس پلیس شهر لندن در استان انتاریو پیش از این گفته بود که مسئولان معتقدند «این حادثه، اقدامی عامدانه» بوده و علت حمله به قربانیان، مذهب آنها بوده است.

«ناتانیل ولمان» که گفته می‌شود ۲۰ سال سن دارد عامل این حمله معرفی شده است. او عصر دوشنبه به چهار فقره قتل درجه یک و یک فقره تلاش برای قتل متهم شد.

شهر لندن با جمعیتی حدود ۴۰۰ هزار نفر، در حد فاصل بین دیترویت و تورنتو قرار دارد. این شهر دارای جمعیت مسلمان زیادی است و حداقل سه مسجد در آن وجود دارد.

جاستین ترودو نخست‌وزیر کانادا در سخنرانی خود در مجلس عوام این کشور، گروه‌های دست راستی و افراطی را عامل این حمله تروریستی خواند.

ترودو گفت: «ما به مبارزه با نفرت پراکنی چه در فضای آنلاین و چه آفلاین ادامه خواهیم داد و اقدامات بیشتری برای برچیدن گروه‌های دست راستی نفرت پراکن انجام خواهیم داد شبیه به کاری که درباره (گروه نژادپرست و افراطی) پراود بویس انجام داده و آن را در لیست تروریستی کانادا قرار دادیم».

حملات مرگبار علیه مسلمانان در کانادا مسبوق به سابقه است. در سال ۲۰۱۷ یک مرد مسلح با تیراندازی به مسجد شهر کِبِک این کشور، ۶ مسلمان کانادایی را کشت.


مقاله قبلیتیراندازی عناصر وابسته به امارات به سمت تظاهرات‌کنندگان «عدن» یمن
مقاله بعدیظریف در نامه به گوترش چه نوشت؟

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید