تردید صنعاء درباره جدیت آمریکا برای توقف حمایت نظامی از ائتلاف سعودی

تردید صنعاء درباره جدیت آمریکا برای توقف حمایت نظامی از ائتلاف سعودی


عضو شورای عالی سیاسی دولت نجات ملی یمن به بیانیه کاخ سفید و ادعای آن درباره توقف حمایت نظامی از ائتلاف متجاوز سعودی علیه یمن واکنش نشان داد.


به گزارش جهان امروز، «محمد علی الحوثی» عضو شورای عالی سیاسی دولت نجات ملی یمن درباره جدیت آمریکا برای توقف حمایت نظامی از ائتلاف سعودی علیه یمن ابراز تردید کرد.

الحوثی در حساب توئیتری خود نوشت: «از جمله دستورالعمل‌های فروش سلاح آمریکا این است که این سلاح‌ها جز با اجازه آمریکا مورد استفاده قرار نگیرد».

وی افزود: «اگر بمباران با هواپیمای آمریکایی و دیگر سلاح‌ها متوقف شود، در آن صورت متوجه می‌شویم که دستورالعمل آمریکا اجرا شده و چیز دیگری باقی نمانده جز اعلام رفع محاصره، توقف فراگیر تجاوزات (ائتلاف سعودی)، خروج اشغالگران و پرداخت غرامت به خسارت‌دیدگان برای ورود به مرحله جدید».

 

سه‌شنبه شب (دیشب) کاخ سفید در بیانیه‌ای مدعی شد که دستور توقف حمایت آمریکا از عملیات نظامی هجومی ائتلاف سعودی علیه یمن را صادر کرده است. 

کاخ سفید همچنین مدعی شد که نیروهای آمریکایی به ارائه مشورت نظامی و آموزشی ائتلاف بدون ایفای نقش رزمی ادامه خواهند داد.

چهارم فوریه گذشته «جو بایدن» رئیس جمهور آمریکا گفته بود که دستور توقف حمایت نظامی آمریکا در جنگ علیه یمن را صادر کرده است.

عربستان سعودی در رأس یک ائتلاف عربی و تحت حمایت آمریکا، از ششم فروردین ۱۳۹۴ با ادعای تلاش برای بازگرداندن رئیس جمهور مستعفی یمن به قدرت، اقدام به تجاوز نظامی علیه یمن و محاصره زمینی، هوایی و دریایی این کشور کرده است.

این تجاوز نظامی هیچ کدام از اهداف ائتلاف سعودی را محقق نکرده است و فقط با کشته و زخمی شدن هزاران یمنی، آواره شدن میلیون‌ها نفر، به بار آمدن خرابی برای زیرساخت‌های این کشور، گسترش قحطی، گرسنگی و بیماری‌های واگیردار همراه شده است.


مقاله قبلیظریف در نامه به گوترش چه نوشت؟
مقاله بعدیباکو: نظامی بازداشت‌شده ارمنستان را آزاد کردیم

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید