سقوط هواپیمای نظامی در میانمار ۱۲ کشته برجای گذاشت +عکس

سقوط هواپیمای نظامی در میانمار 12 کشته برجای گذاشت+عکس


در پی سقوط یک فروند هواپیمای نظامی ارتش میانمار در دومین شهر بزرگ این کشور، دست‌کم ۱۲ نفر جان خود را از دست دادند.

به گزارش جهان امروز، یک فروند هواپیمای نظامی اوایل صبح امروز (پنجشنبه) در نزدیکی «ماندلای» دومین شهر بزرگ میانمار سقوط کرد و در پی آن دست‌کم ۱۲ نفر جان خود را از دست دادند.

بنا بر گزارش خبرگزاری رویترز، گزارش‌های اولیه حاکی از آن است که هواپیمای فوق متعلق به ارتش میانمار بوده و ظاهراً ۱۶ سرنشین داشته است که تاکنون مرگ ۱۲ نفر در حادثه سقوط تأیید شده است.

سازمان آتش‌نشانی شهر ماندلای اعلام کرد که هواپیمای فوق در حال پرواز از «نایپیداو» پایتخت میانمار به سمت شهر «پین او لوین» بود که در حین فرود در حدود ۳۰۰ متری از یک کارخانه فولادسازی سقوط کرد.

بر اساس این گزارش، هواپیمای نظامی میانمار حامل ۶ پرسنل نظامی و همچنین راهب‌هایی بود که قرار بود در مراسمی در یک صومعه بودایی مشارکت کنند.

تاکنون گزارشی از تلفات در بین افرادی که خارج از هواپیما بودند و در نزدیکی محل حادثه حضور داشتند، منتشر نشده است.

طبق گفته یکی از ساکنان محل وقوع حادثه، خلبان و یکی از مسافران از حادثه سقوط جان به در بردند و به یک بیمارستان نظامی منتقل شدند.

تاکنون گزارشی از علت سقوط هواپیمای ارتش میانمار منتشر نشده است اما میانمار سابقه طولانی در ایمنی ضعیف هوایی دارد.

از زمان کودتای نظامی که به برکناری «آنگ سان سوچی» در اول فوریه (۱۳ بهمن) منجر شد، ناآرامی‌ها در میانمار همچنان ادامه دارد و روزانه اعتراضات گسترده‌ای علیه این کودتای نظامی در شهرهای میانمار برگزار می‌شود و صدها نفر نیز کشته شده‌اند.


مقاله قبلیواکنش تشکیلات خودگردان فلسطین به جنایت تازه رژیم صهیونیستی در جنین
مقاله بعدیتل‌آویو، فرستاده صلح اتحادیه اروپا را تحریم کرد

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید