کشف جسد ۴۴ عضو بوکو حرام در زندانی در چاد

به گزارش جهان امروز، دادستانی کل چاد اعلام کرد که اجساد ۴۴ زندانی بوکو حرام در سلول‌های زندانی در این کشور پیدا شده است و احتمال آن می‌رود که این افراد خودکشی کرده باشند.

 

«یوسف تام» یکی از مسئولان دادستانی کل چاد گفت که نتایج کالبد شکافی جسد چهار نفر از این زندانیان نشان می‌دهد که علت مرگ آن‌ها مسمومیت با خوردن سم بوده است.

 

به نوشته روزنامه «رأی‌الیوم»، مرگ این زندانیان طی روز‌های پنج‌شنبه و جمعه گذشته اتفاق افتاده و هنوز چگونگی دستیابی این زندانیان به سم در زندان مشخص نیست.

 

تام همچنین گفت که ۱۴ نفر از زندانیان دیگر که مسموم شده بودند از مرگ نجان یافتند که درباره این افراد اقدامات قانونی صورت خواهد گرفت.

 

زندانیان بوکو حرام در جریان عملیات چاد علیه این گروه تروریستی که شخص رئیس‌جمهور این کشور آن را رهبری می‌کرد، بازداشت شده‌اند.

 

دولت چاد اخیرا پاکسازی این کشور از عناصر بوکو حرام را اعلام کرده بود.

 

«عمر یایا حسین» سخنگوی دولت چاد گفت که در عملیات اخیر ارتش این کشور علیه بوکو حرام موسوم به «خشم پوما»، حتی یک عنصر واحد از بوکو حرام در خاک چاد باقی نمانده است.

 

چاد ۳۱ مارس گذشته در واکنش به کشته شدن ۹۸ سرباز ارتش این کشور در حمله بوکو حرام به شهر «پوما» در ایالت دریاچه چاد، عملیات «خشم پوما» را آغاز کرد.

 

از سال ۲۰۰۹ عملیات‌های تروریستی بوکوحرام باعث کشته شدن بیش از ۲۰ هزار نفر و آوارگی میلیون‌ها نفر در نیجریه شده است.

 

بوکو حرام همچنین از سال ۲۰۱۵ اجرای عملیات‌های تروریستی در کشورهای همسایه نیجریه همانند کامرون، چاد و نیجر را آغاز کرد که در نتیجه آن حملات این گروه در کشورهای حاشیه دریاچه چاد بیش از دو هزار نفر کشته شدند.

 

بوکو حرام یک گروه تروریستی است که ژانویه ۲۰۰۲ در نیجریه اعلام موجودیت کرد و مدعی اجرای «شریعت اسلامی» در سراسر ایالت‌های این کشور است. این گروه تروریستی در مارس ۲۰۱۵ ارتباط خود با گروه تروریستی داعش را اعلام کرد.

 

«غسان یوسف» نویسنده سوری و تحلیلگر مسائل منطقه در گفت‌وگو با خبرنگار گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم به تشریح اوضاع سوریه و موضعگیری‌های ترکیه و آمریکا در سایه گروه تروریستی داعش پرداخت و آمریکا و ترکیه را پشتیبان لجستیکی اصلی این گروه دانست.

 

وی با بیان اینکه «نیازهای لجستیکی اصلی داعش از آمریکا و ترکیه تأمین می‌شود.» گفت: آمریکا وجود داعش را بهانه‌ای برای ماندن می‌داند و اگر وجود نداشته باشد، تلاش می‌کند که آن را ایجاد کند؛ همان‌طور که الآن این امر از طریق آموزش گروهک‌های داعشی در اردوگاه الرکبان و پایگاه التنف و مناطق تحت کنترل گروه موسوم به “قسد” در جریان است.

 

این نویسنده سوری در ادامه فاش کرد: اخیراً فردی به‌نام “غنام الخضر” که یکی از فرماندهان گروه مسلح “المغاویر الشرقیه” بود، جدا شد و خود را به ارتش سوریه تسلیم کرد. او حمایت آمریکا از این گروهک‌های رادیکال را برای دولت سوریه شرح داد. باید توجه داشت که “المغاویر الشرقیه” صرف‌نظر از اسمش، تفکر داعشی دارد.

مقاله قبلیترامپ از لهستان به دلیل میزبانی از نظامیان آمریکا تشکر کرد
مقاله بعدیعربستان و آمریکا در مسیر یک جنگ / درگیری های نفتی بالا گرفت

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید