کشته شدن ۲ نوزاد مسلمان به دلیل عدم پذیرش در بیمارستان هند

unnamed

به گزارش جهان امروز، در حالی که انتقادها درباره رفتارهای تبعیض و خشونت آمیز علیه مسلمانان هند ادامه دارد، رسانه‌ها از مرگ دو نوزاد مسلمان به دلیل عدم پذیرش مادران آنها در بیمارستان‌ها و اقدامات تبعیض آمیز موسسات دولتی درمانی در این کشور به بهانه مقابله با شیوع کرونا خبر دادند.

 

بنا بر گزارش پایگاه «نیوزیلند هرالد» یک زن باردار مسلمان هندی برای دریافت کمکهای درمانی به بیمارستان «ام‌جی‌ام» در شهر «جمشیدپور» ایالت «جارکند» این کشور رجوع کرد اما مسئولان بیمارستان او را به بیمارستان راه ندادند.

 

به دنبال امتناع این بیمارستان از کمک به «رضوانا خاتون»، نوزاد این زن مسلمان ۳۰ ساله سقط شد.

 

ماجرا وقتی دردناک تر می‌شود که این مادر بعد از دچار خونریزی شدن خود را به بیمارستان رساند اما به جای معالجه، مورد ضرب و شتم قرار گرفت و از بیمارستان اخراج شد. بهانه رفتار ضد انسانی با این زن باردار این بود که او ویروس کرونا دارد.

 

طبق گزارش‌ها، ماه گذشته میلادی هم یک نوزاد مسلمان هندی به دلیل امتناع بیمارستان دولتی در منطقه براتپور راجستان از پذیرش مادرش، جان داده بود.

 

این اقدامات ضد انسانی در حالی انجام می‌گیرد که پیش از این برخی هم حزبی‌های «نارندرا مودی» نخست‌وزیر هند در حزب حاکم «بهاراتیا جاناتا» (بی‌جی‌پی) مسلمانان را مقصر شیوع کرونا در این کشور خوانده بودند.

 

همزمان با این اظهارنظرها در هند و افزایش شمار مبتلایان کرونا در این کشور، تبعیض‌ها علیه مسلمانان این کشور تشدید شده است.

 

بیمارستانی در شهر «میروت» ایالت اوتار پرادش اعلام کرده است، مسلمانان را بدون داشتن تست منفی ابتلا به کرونا پذیرش نمی‌کند اما پذیرش هندوها را به داشتن تست کرونا منوط نکرده است.

 

طبق گزارش‌ها، بیمارستان‌ها در ایالت «تلنگانا» هند هم از پذیرش مسلمانان هندی امتناع کرده‌اند.

 

تبعیضها علیه مسلمانان هندی به بهانه ابتلایشان به کرونا در حالی صورت می‌گیرد که پیش از این بی‌توجهی دولت به زجرکُش کردن مسلمانان به دست هندوها خبرساز شده بود.

 

مقاله قبلینزدیک شدن شمار مبتلایان به ۱۴ هزار نفر
مقاله بعدیمقابله سوریه با تجاوز اسرائیل در آسمان تدمر

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید